Biyoloji ve Teknoloji Terörü Kitabı Çıktı

Prof. Dr. Mustafa Zülküf Altan yeni kitabı Biyoloji ve Teknoloji Terörü ile Terör Her Yerde! serisinin ikinci kitabını okurlarına sunuyor.

Prof. Dr. Mustafa Zülküf Altan, "Kitaplarda teröre, sadece bilinen bakış açısıyla ve kanıksanan tarifiyle değil, benim penceremden yani kitaplarda açıklamaya çalışacağım boyuttan bakarak genelde tüm insanlığa, özelde de ülkemiz insanına zarar veren eğitim, biyolojik, teknolojik, sosyal genetik terörlerini sizlerle paylaşmak ve bunlar konusunda farkındalık kazandırmak istiyorum.” diyor.

Prof. Dr. Mustafa Zülküf Altan, Biyoloji ve Teknoloji Terörü ile Terör Her Yerde

Altan serinin bu kitabında: gen çalışmaları, bulaşıcı hastalıklar, virüsler, salgınlar, kan gruplarıyla hastalıklar arasındaki ilişki, biyolojik unsurların silah olarak kullanılması, bilimsel çalışmaların insanlığı sürüklediği nokta ile başlayan; dijital terör, 5G, teknolojinin kontrol mekanizması olarak kullanılması, teknoloji ve tarım ilişkisi, siber terör ve uzay çalışmalarına uzanan bu kapsamlı incelemesinde biyoloji ve teknoloji bağlamında insanlığa yapılan kötülükleri terör olarak irdeliyor ve okurlarına çağımıza başka bir pencereden bakma fırsatı veriyor. Prof. Dr. Mustafa Zülküf Altan’ın yazdığı Biyoloji ve Teknoloji Terörü Destek Yayınları’ndan çıktı.

Kitap Tanıtımından: İnsan maalesef içinde yaşadığı doğanın sadece bir parçası olduğunu unuttu; teknolojiyi kullanarak önce doğayı, sonra gıdayı bozdu ve sıra artık kendisindeydi! İnsan DNA’sı ve ardından RNA’sı yani insanın fabrika ayarlarına girildi ve bu ayarlarla ciddi şekilde oynanarak ana sistem bozuldu! Üstüne bir de laboratuvarlarda oluşturulan virüsler yoluyla insanlık tehdit altına alındı. Teknolojiyi, insanlığa zarar verebilecek şekilde bu kadar yaygın hale getirmek ve kullandırmak insanlığa karşı gerçekleştirilen bir terörden başka bir şey değildir. Daha hızlı, daha ileri, daha teknolojik, daha fazla sanayi, daha çok para derken kimyasallara, toksinlere, virüslere boğulduk, hem de bunları kendi ellerimizle meydana getirdik. Prof. Dr. Mustafa Zülküf Altan, Terör Her Yerde serisinin ikinci kitabında, gıda terörü, genetik çalışmalar, biyolojik unsurların silah olarak kullanılması, dijital terör, yapay zekâ, uzay çalışmaları ve daha birçok konu hakkında bilinmeyenleri anlatıyor ve soruyor: Daha az insan gücüyle daha fazla kazanç elde etmek isteyen güçler, daha az insana ihtiyaç olacak bu Yeni Dünya’da, insan nüfusunu azaltmak için biyoloji ve teknolojiden faydalanıyor olabilir mi? 

Yazar Hakkında: Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili ve Eğitimi Bölümü’nden mezun oldu. Bir süre Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda öğretmenlik mesleğini yürüttükten sonra Erciyes Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak görev yaptı. Bilkent Üniversitesi’nde yüksek lisans, Çukurova Üniversitesi’nde doktora, Ohio State Üniversitesi’nde doktora sonrası çalışmalarını İngiliz Dili ve Eğitimi alanında yürüttü ve 2012 yılında profesör oldu. Halen Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili ve Eğitimi Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışında pek çok konferans bildirisi, yayımlanmış yüzden fazla makalesi, binin üzerinde atfı, Profesyonel Öğretmenliğe Doğru (2009), 2015 yılının en iyi eğitim araştırması ödülünü alan Türkiye’nin Eğitim Çıkmazı Girişimci Öğretim, Girişimci Öğretmen (2014), Öğretmenliğe Dair Filmler ve Öğretmenler (2016), ayrıca hem yazarlığını hem de editörlüğünü yaptığı Hayallerindeki Eğitim Fakültesi (2017), Eğitim Ateşi (2019), Terör Ya Öyle Değilse? (2021) ve Eğitim Terörü (2022) adlı kitapları bulunmaktadır.

1932-2024 © Edebiyat Gazetesi
ISSN 2980-0447