Tüylü Bir Uzaylı Macerası Halfeti Çıktı

Sabri Safiye, fantastik romanı Tüylü Bir Uzaylı Macerası’nı ikinci kitapla sürdürüyor, macera tam gaz sürüyor!

Dört arkadaş ve uzaylı kedi Felis’in yolu bu kez, Şanlıurfa’nın siyah gülüyle ünlü Halfeti’sine düşüyor. Kötülere karşı birlik olmanın önemine, gizemli yöresel değerlere odaklanan roman, sıradışı karakterleri ve sürükleyici anlatımıyla her yaştan okuru unutulmaz bir serüvene davet ediyor. 

Tüylü Bir Uzaylı Macerası, Halfeti, Sabri Safiye

Uzayda iletişim, arkeolojik kazılar, kültürel miras ve efsaneler gibi merak uyandıran konuların yanı sıra arkadaşlığın, eşitliğin ve iyiliğin gücünü duyumsatıyor. Kışın yaşadıkları maceranın ardından yaz tatilinin tadını çıkaran Dilek, Rıza, Mert ve Belma, uzaylı kedi Felis’in hediyesi Jelibüs’le dünyayı gezmektedir. Ancak tehlike geçmemiştir. Motosikletli dostları Işık ortadan kaybolunca, araştırmaya koyulurlar. Ulaştıkları Halfeti’nin, sulardan ağaçlara yürüyen sırlarından ve yeni dostluklardan habersiz, boylarından büyük işlere kalkışırlar. Uzayın derinliklerindeki Felis’se dünyalı dostlarının başına gelenlerden habersizdir… 

Sabri Safiye: 1961’de Ankara’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra uzun yıllar film sektöründe yönetmen yardımcısı, yönetmen ve yapımcı olarak çalıştı. Bir dönem özellikle animasyon konusuna yoğunlaştı. 2010’da bu çalışmalarını sonlandırarak deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaşmaya başladı. Sonraki on yıl boyunca aşçılık yapan Sabri Safiye, 2009’dan başlayarak göçmenler, özellikle kadın ve çocuklar için yürütülen projelerde aktif olarak yer aldı. Saha çalışmalarında kullanılmak üzere yazdığı çocuk kitabı Aydaki Tavşanlar, Claude Léon’un desenleriyle Türkçe ve Arapça olarak ikidilli yayımlandı (2021). Kayıp bir kedinin peşine düşen dört arkadaşın hikâyesini anlatan Tüylü Bir Uzaylı Macerası’nı (2022), ikinci kitabında (2023) bambaşka bir coğrafyada, Şanlıurfa’nın Halfeti’sinde, Fırat’ın gizemli sularında sürdüren yazar, İstanbul’da yaşıyor; bir oğlu var.

1932-2024 © Edebiyat Gazetesi
ISSN 2980-0447