Charlie Hebdo dergisi baskını ve hemen ardından başlayan ‘göya’ failler tespit edildi ve kıstırıldı operasyonları, bugün itibari ile üçüncü gününde.. elbette Fransız polisinin de sergilenen ‘tezgah’tan haberi olmaması doğal! Çok çaplı operasyon ve ‘derin’ bağlantıların; operasyonun yapıldığı yerdeki en üst birimlerce de bilinmemesi öncelikli kuraldır!

Halkın, hele uyuşturulmuş ve ‘algı yönetimi’ sayesinde sağlıklı düşünemez hale gelmiş ‘batı’lı yığınların; 11 Eylül ve benzeri saldırılarla nasıl manipüle edildiği.. ve ‘doğu’ halkları arasında yer alan devşirilmiş beyin sahipleriyle nasıl bir benzerlik arz ettiği, herkesçe malumdur..

Bu ‘algı yönetimi’nin sonuçları açıkça şunu gösteriyor ki; tüm dünya halkları arasında çoğalan  ve ağırlıklı olarak  ‘eğitimli’ bireylerden oluşan ‘yarı aydın’ figürü, dünyanın neresinde olursa olsun, üzerinde hissettiği ‘etki’ye..  yine aynı ‘tepki’ ile cevap vermektedir!

Dün Taksim’de ‘hepimiz şarli’yiz diye ‘göya’ duyarlılık gösteren taife, bunun içindedir.. oysa ‘ikiyüzlülüğün’ resmi, gün gibi ortadadır! Bugün dahil dünyanın her yerinde, çocuk-kadın ve siviller katledilirken ve sayıları milyonları aşarken ‘gık’larını çıkarmayan.. en ufak ‘insani’ bir belirti vermeyen, bu sözde ‘çağdaş’ yaşam sahipleri.. daha dün ‘hepimiz Hrantız’ diyenlerdir! Ama aynı çoğul kalabalığı ‘Berkin ölmedi’ sloganlarıyla görürken..

‘Serap ölmedi’ sloganı atarken göremezsiniz! İkiyüzlülük buradadır!.. çünkü bu iki ismin toplum nazarında temsil ettiği değer ve algı çok farklıdır!. bunu ‘yarı aydın’ın çözmesi zordur!.

Temelde hükümetle problemli görünseler de.. tıpkı bizim gibi!. ancak ‘derin bilinçaltı’ çözümüne gidildiğinde, temelde yatan, ‘Türk’ düşmanlığı, devlet düşmanlığı ve Kemalist Cumhuriyet düşmanlığıdır!.. İşin bu arka planına hakim olmayan ve kendilerini ‘Atatürkçü’ zanneden çoğu kişi de; sergilenen ‘ikiyüzlülüğün’ bilincinde olmadan, bu ‘derin ittifaka’ yıllardır hizmet etmektedir..

Bu sebepten, ülkeyi zor durumda bırakacak her türlü eylemin içinde düşünmeden yer alırlar. Tayyip ve akp düşmanlığı, ‘devlet düşmanlığı’nın kılıfı olarak diğer kalabalıklara aşılanmakta ve bilinçsiz sözde çok ‘duyarlı’ vatandaşlar da bu ‘derin ittifaka’ destek olmaktadır!. oysa, altımızda kazılan çukura önce onlar düşecektir.. diğerlerinin bir ayağı yurt-dışındadır! olmayanların ‘idealleri’ vardır, hem de ‘büyük’!.. Ve tek başına tayyip ve akp düşmanlığı yapanlar -keşke samimi olsalar- ‘kuklacıyı hep saklı tutmakta ve ‘kuklacı’nın organizasyonlarında hep köşeleri tutmaktadırlar!..

Bir de ‘ateizm’in ne olduğundan habersiz  ‘ateist’ler türedi son dönemler.. Din eleştirisi yapmaktan aciz, teizm ile deizm ayrımından habersiz.. ve ne hikmetse ‘inanmadıkları’ için, kendilerini ‘inananlardan’ daha akıllı gören zevat!.. ben kendimi ‘ateist’ olarak kategorize etmem; ancak ‘din’ eleştirisine girecek olursak ‘beynini’ yakarım! bu şaklabanların..

‘din’ ve yapılanmasını eleştir, eyvallah.. ama işi-gücü bırakıp tek başına ‘İslam’ eleştirisine giriyorsan, ya çok cahilsin; ki asıl karanlığın ve ‘derin planın’ nerede yattığından habersizsin.. ya da farkında olarak ya da olmadan aynı yere hizmet ediyorsun demektir.. öncelikle ‘din’ olgusunu kimin kullandığına bakacaksın, toplumlarda ‘dini’ söylem bakımından kimlerin öne çıkarıldığı ve öne çıkan bu şahısların kime ve neye hizmet ettiklerini bileceksin! Ülkelerde iktidarları halkların belirlemediğini bileceksin ve daha pek çok şey..

Kendimizden örnek vermek gerekirse; akp iktidarı ve ülkeyi soktukları duruma göz atacaksın ve sonuçlarının bu halka nelere mal olduğuna ve de olacağına.. dinler tarihini iyi bilecek ‘kurban’ faktörünün ‘İslam’dan gelmediğini, çok daha öncelerden beri var-olduğunu bilecek.. ve illa da ‘hayvan hakkı’ savunuculuğu yapacaksan, ilk sahiplerini suçlayacaksın! Kısaca, ya bütün ‘din’lere aynı mesafede olacak, eleştirilerini ona göre yapacaksın.. ya da hem kendini, hem de milleti kandırmayacaksın..

Efendim,  insanlar layık oldukları biçimde yönetilirler!.

Yani bugün açlık-sefalet ve salgın hastalıklarla boğuşan Afrika ve halkı buna layık öyle mi!.. Kos-koca bir kıtayı arka bahçesi gibi kullanan ve insanlık dışı katliamlar yapan.. halkların bir-birlerini boğazlamasını sağlayan Fransa ve halkı ise, her şeyin en güzeline layık öyle mi! Ya da top-yekun ‘batı’ halkları..

İşte çakma ateist(ler).. yarı aydınlarla aramızdaki fark buradan kaynaklanıyor! Biz ‘vicdan’ı satılık olmayanlar, ölen-öldürülenlerin dinine ve milliyetine bakmadan aynı ‘insani’ tepkiyi verirken.. çakma ve ‘yarı aydın’ dangalağı, tüm modern görüntüsünün ardında ve elinde en çok satanlar kitabından bir fotoğrafla, Fransa’da öldürülen 12 kişi için ağıtlar yakıyor! Be ‘ikiyüzlülüğün’ tavan yaptığı zamanların saray soytarısı kılıklı ‘devşirilmiş’ kelebeği!. Madem dünya yaşanmaz bir hal aldı, diye bir cümle kuracaktın, Irak’ta milyonlar katledilirken neredeydin! Orada ölenler insan değil miydi!

Bunca şehit verdi bu ‘Millet’!. Taksim’de çiçekle göremedim seni..

Şimdi canlı yayınlarla bir komedi izlettiriliyor tüm dünyaya.. ve sen her fırsatta alt komşunun ‘dinine’ sövmek için yer arıyorsun! Zaten amaçlanan da bu değil mi!

Hayır ateizmi bilsen gam yemeyeceğim.. önce dinler tarihini bilmen gerek ama.. aslında önce ‘teist’ olman gerekiyordu ya.. hadi ney..se!

İnsanlar layık oldukları biçimde yönetilmezler! Bu cümlenin tersi emperyal bir tuzaktır ve hedef kitlesi ‘yarı aydın’dır!.. ‘Yarı aydın’ bu sebepten her fırsatta ‘batı’yı kutsar.. ‘doğu’yu aşağılar!. Çünkü geçmişten bugüne ‘batı’ hayranlığı ile büyüyen nesillerin bugünkü temsilcileri, haberleri olmadan içlerinde büyüyen.. ya da büyütülen aşağılık kompleksi’ ile yüzleşmekten bu şekilde kaçınırlar.. kendilerini, ait oldukları yerle ve oranın halkıyla değil de, ‘modern ve çağdaş’ aldatacaması ile yaratılmış sahte algıya teslim etmek, daha kolaylarına gelir.. o ‘modern’ ve ‘çağdaş’ algının arkasında yatan sömürgeciliğe, köleciliğe, emperyalist fikirlere, diğer halkların akan oluk-oluk kanlarına aldırmadan teslim olurlar..

Bu sebepten kendi halkının ‘dinine’ bu denli öfkelidirler! Onlar Hristiyanlığı veyahut Museviliği izledikleri amerikan filmlerindeki cenazeye katılan siyah elbiseli ‘kadın’ figürünün naifliğinde zannetmektedir!.

Evet katılıyorum! Bu toplumda ‘aptal’ bir kısım olduğu kesin.. işte bu ‘aptal’lar, ‘göya’ kendi milletini beğenmeyip, tüm hasletleri ‘batı’da arayanlardır!. Çünkü onlar, ‘’creme de la creme’’dir!..

Yani, oturma organımın sol yanıdır!lar..

Ateizmin arkasına sığınanlar da bu cenahtan çıkar! İyi izlerseniz pek çoğunu ‘kilise’ ya da ‘havra’dan çıkarken görürsünüz!

‘Ateizm’ tek başına ‘İslam’ eleştirisi yapmaz ve aklı başında bir ‘ateist’, bugün sergilenmekte olayın ardında ‘derin din’ yapılanmasının olduğunun farkındadır! İsrail ve ‘Vatikan’ faktörünü es geçen, okuduğu iki kitapla ‘göya’ ateist olan dangalak, elbette bu ayrıntılara girecek ya da bilecek değildir..

ateizm, ‘üst düzey’ bir bilgi ve birikim işidir!

ÇARLİ

Gelelim şu Fransız dergisinin basılma olayına.. şayet haberle ilgili videoları izlediyseniz; böylesine ciddi tehditler alan bir dergi binasının etrafında ‘polis koruması’ olmaması.. videoda yerde yatan polis, ki o mesafeden anlık bir atışla polisin vurulması, sonra silah tutuş tekniği ve sektirmeden direk kafaya ateş edilmesi.. gidiyoruz işareti ve daha pek çok ipucu gösteriyor ki.. bu kişiler oldukça eğitimli ve muhtemelen ‘istihbarat’ elamanı..

Hrant Dink suikastıyla paralel bir operasyon olduğu kesin.. çünkü ikisinin de arkasındaki ‘güç’ aynı, sadece tetiği çekenler farklıdır! Faillerin hiçbir kamera kaydı olmadan bulunması ve ne hikmetse yakalanamıyor olması da-‘göya’ kimliklerini düşürmüşler’- ayrıca düşünülmesi gereken bir ayrıntıdır! Muhtemelen ölü ele geçirileceklerdir. Tabi farklı bir senaryo da devreye girebilir!..

(saat şu an 19.32 ve kontrol için baktığımda gazetelere öldürüldükleri haberi çıkmış)

Tüm bu yaşananlardan sonra aklı başında herkes kendisine şu soruyu sormalıdır! ‘Bu terör saldırısından sonra ‘kârlı’ çıkan kim olmuştur!’.. Her halde aklı başında hiç kimse bu soruya  ‘Müslüman’lar cevabını vermeyecektir!..

Bu saldırı Avrupa’nın 11 Eylül’üdür! Ve sonuçları tüm ‘Müslüman’ları etkileyecektir! ‘Evangelist’lerin yeni Orta-Doğu açılımı ve ‘arap bahar’larıyla çok da ilgilidir! Ve aynı zamanda Almanya güdümlü Fransız sömürgeciliğinin ‘Afrika’ yolunun da önünü açacaktır.. Boko Haram örgütü’nün son eylemleri de, yan çalışmasıdır!..

Ama bizim züppe ‘ateist’ ile.. ‘yarı aydın’ modelinin ne işi olur bu ayrıntılarla..

‘Yarı aydın’ Avrupa’daki Rönesans ve reform hareketlerinin temelinde ‘doğu’dan çalınan ‘kadim bilgi’lerin etkili olduğunu bilmez.. tıpkı bugün ‘batı’ müzelerinde ‘doğu’ medeniyeti eserlerinin sergilendiğini bilmediği gibi.. ve hepsi çalıntıdır!..

Yoksa onlarda mumyalama tekniği vardı da.. biz mi bilmiyoruz.. öyle ya, bütün ‘mumya’lar onların müzelerinde.. ya bilmedikleriniz..

Kendi değerlerine saldırıldığı zaman ayağa kalkanlar.. başkalarının değerlerine de saygı göstermek durumundadır! Yoksa sonuçlarına katlanırlar..

Şimdi buradan ‘eylem’i desteklediğim sonucu çıkaracak ‘yarı aydın’ için yazıyorum!. yok ‘bebeğim’ desteklemiyorum.. ben sadece sergilenmekte olan ‘ikiyüzlülüğe’ isyan ediyor, ardından da.. olayların senin üç kuruşluk ‘us’unun düşünce kabiliyetinden çok ötede olduğundan dem vuruyorum..

Seni de seviyorum.. ama ayrıca..

‘duyarlılık’, medyanın tavsiyelerine göre değişmez!. ölen insansa, rengi fark etmez; merhamet ‘doğu’-‘batı’ ayrımı yapmaz..

Bizim tepkimiz de buna zaten! Birinde kılını kıpırdatmazken, diğerinde karalar bağlaman! Aynaya baktığında gördüğün suratı için kaldırıyorsa.. devam..

bence mahsuru yok!.

Yukarıda parantez içersinde de belirttiğim üzere zanlılar ölü ele geçirilmiş.. keşke ‘cabbar’ bir haberci kendileriyle temasa geçmiş olsaydı.. zira halktan birinin onları özel tim sanıp elini sıktığı yolunda haberler yapıldı.. Neyse olayın bu yönü tıpkı 11 Eylül olayı gibi ‘muamma’ olarak kalacaktır; önemli olan bundan sonra olayın doğuracağı sonuçların, hangi plana hizmet edeceğine bakmaktır!..

Bugün dünyadaki terörün tetikçileri ‘yerel’ unsurlardan ve kandırılmış bireylerden seçilmiş olsa da; ‘terör’ün bir sahibi var! o da; Afgan.. Çeçen.. Arap ya da diğerleri değil!. ‘batı’ dünyasıdır!.. Çünkü dün sömürgecilikle kendi halklarına sağladıkları ‘refah’ı; bugün, ‘terör’ ve diğer argümanlarla sağlıyorlar!..

Ancak ‘batı’ halkı tüm her şeye rağmen kendilerini güvende sanıyorsa çok yanılıyor! zira, bu kirli yapılanma en sonunda tüm dünyayı bir ‘kaos’un içine sokma planları yapmaktadır.. işte gerçek bir ‘aydın’ olan İspanyol sanatçı  Willy Toledo verdiği demeçle ‘göya’ yarı aydın’ın tepkisini çekmiş olsa da; ‘insanlığın yegane sahibi’ ‘vicdan’ın, milliyetler ve dinler-üstü olduğunu göstermiştir!  Toledo’nun sözleriyle yazıma son veriyorum.. kendisine saygılarımı ileterek..

”“Siz hiç gürültü çıkartmadan günde milyonlarca kişiyi öldürüyorsunuz, onların bu olaylar karşısında sessiz mi kalacağını düşündünüz”

(Bu olayların arkasında ‘batı’ olduğunu da sözlerinin başında belirtiyor.)

 

Cem Yağcıoğlu 09-01-2015

edebiyatgazetesi

Comments

comments