Oldukça kötü bir yılı geride bıraktık.. yeni yıla elbette iyi temennilerle girmek ve devamında mutlu ve huzurlu günler görmek arzusu, en insani yaklaşım olsa gerek..

ama hem ülkemiz açısından, hem de tüm dünya insanlarının geleceği açısından ‘umut’ verici bir gelişme ya da..

ya da küçük de olsa bir ’emare’, yok maalesef..

içinde bulunduğumuz.. düşürüldüğümüz durum ‘ortadaki çukur’ durumudur; yandan geçenler her devir ve her iktidar zamanı gemilerini yüzdüren kaptanlar misali yol almakta..

‘doğruların yalnızlığı’ ise; fonda bir senfoni edasıyla çalınmakta..

2014’ün bıraktığı en büyük ‘iz’; doğru söylemler ışığında, ‘eylem’siz kılınan kalabalıkların, kırılan ‘direnç’leri olmuştur.. vatansever görünümlü ‘etki ajanları’nın hiç bir ‘eylem planı’ yoktur!..

‘Silivri’nin duvarları ‘duvar ustaları’ tarafından yıkılmış, gökyüzünü görenlerin sessizliğinde.. nedense herkes evlerine çekilmiş, ‘çıt’ çıkarmayan ‘göya’ kahramanların eşsizliğinde..

zeybek havalarından başka bir şey kalmamıştır, 2015′ e girildiğinde..

ihanetin sadece ‘akp’den ibaret olduğu ‘yanılgı’sıyla oyalanan kalabalıkların.. Türk Tarihinin gördüğü en büyük ‘ihanet’in; diğer halkalarıyla hareket ettiği-ettirildiği gerçeği ‘bugün’ dahi açık edilmemiş..

ve kaldığı yerden devam ettiği-edeceği gerçeği ortadadır!..

abd politikasının Orta-Doğu detay politika değişikliğinin eseri olan ve ‘bop’un en büyük destekçisi sayılan ‘cemaat’ kanadının tasfiyesi ile ‘Ergenekon’ sürecinin sonlandırılmasının ‘denk’ düşmesi ve ‘cemaat’ operasyonu adı altında ‘derin birleşme’nin hayata geçmiş olması..

Son iki operasyon deşifre edildiğinde; birinci operasyon ‘askeriye’ye.. ikincisi ise ’emniyet’e yapılmıştır.. Ergenekon ve de cemaat isimleri ise minarenin kılıfından başka bir şey değildir.. akp denen yapı, zaten cemaatin asıl nüvesi değil midir!.. oysa işbirlikçi medya bu ‘gerçek’i çok başka şekillerde sunmakta halka..

ve tabi ‘yarı aydın’!. açlığından olsa gerek, oltaya gelmekte.. halkın büyük çoğunluğu ‘aptal’!. o akıllı ya..

12 Eylül ve 28 Şubat süreçleri; sözde ‘Atatürkçü’ geçinen ve yine medyaca topluma öyle lanse edilen amerikancı ‘general’lerin, ‘akp’ ve ‘tayyip’ faktörünü nasıl hazırladığının açık kanıtıdır!..

Şu bir ‘gerçek’tir ki; Ergenekon operasyonu ve cemaat operasyonu aynı kirli elin ‘tezgah’ından başka bir şey değildir.. ‘akp’ son bir manevra ile ‘operasyon’a uğramaktan kurtulmuş ve dolayısı ile.. suyun başında kalmıştır!..

aynı ‘son’; bu defa ters bir 28 Şubat süreci ile onların da sonunu hazırlayacaktır!.. abd ile yatağa girenlerin kaçınılmaz sonudur bu..

akp’nin bu son operasyondan kurtulmasının kodu ise; ychp’nin yönetim üssünde yapılan değişikliğin, tabanda karşılık bulmamasıdır! dolayısı ile akp ile devam, abd için de bir zorunluluktu..

akp ve tayyip, ‘mezopotamya’ sürecine vermeyi taahhüt ettikleri destek ile bir süre daha saltanatlarına devam edeceklerdir.. değişen chp’deki ‘son değişim’ hareketi ve ‘göya’ Atatürkçülerin tasfiyesi süreci ise, ikinci aşamanın hazırlığından başka bir şey değildir..

kahraman bildiklerinizden ‘çıt’ çıkmıyor olması.. sakın sizi ümitsizliğe sürüklemesin; zaten amaçlanan budur!.. her zaman inandığım şudur; bu ‘Millet’, en umulmadık zamanda tarih yazmasını bilmiştir!

zaten ‘insanlık tarihi’nin kodlarında, ‘Türk’lerin ‘tamga’sı her daim mevcuttur!..

işte bu sebepten bazıları için..

gerçek; inanılması en zor seçenektir!..
Cem Yağcıoğlu

edebiyatgazetesi

 

Comments

comments